При дотриманні кето-дієти ви можете пити не тільки воду, а й інші напої. Чай, газована вода, фруктові або овочеві соки – всі вони є низьковуглеводними і підходять для кето.

Хоча вода є найздоровішим вибором, тому що в ній немає калорій, вуглеводів або добавок, іноді хочеться чогось різноманітнішого, щоб зарядитися енергією або просто насолодитися смаком.

Гарячі напої

Деякі гарячі напої також підходять для кето, проте варто бути уважними до добавок. Рекомендовані добавки включають напівзнежирене молоко, важкі збиті вершки, несолодкі рослинні вершки, підсолоджувачі нульової калорійності та ароматичні сиропи без цукру.

Уникайте високовуглеводних добавок, таких як звичайне молоко, підсолоджені вершки, цукор, мед і стандартні ароматичні сиропи.

Чорний або зелений чай

Чай – це чудовий натуральний вибір із незначним вмістом вуглеводів, зазвичай менше ніж 1 грам на чашку (240 мл). Його можна пити як гарячим, так і холодним.

Чорний чай виготовляють із витриманого чайного листя, що надає йому більш насиченого смаку і темного кольору. Зелений чай, навпаки, виготовляється зі свіжого чайного листя, має світлий колір і більш квітковий аромат.

Також можна вибрати білий чай, який має більш м’який і ніжний смак порівняно з чорним і зеленим чаєм. Чай не містить калорій і є багатим джерелом поліфенольних антиоксидантів, таких як епігалокатехін галлат (EGCG), який може мати антиоксидантні та протиракові властивості.

Кава

Кава – це ще один напій із незначним вмістом калорій і вуглеводів, який підходить для кето-дієти. Як і чай, її можна пити як гарячою, так і холодною.

Кава містить кофеїн, який сприяє прискоренню метаболізму, а також хлорогенову кислоту – поліфенольний антиоксидант, який може допомогти у втраті ваги.

Трав’яні чаї

Трав’яні чаї – це настої з висушених квітів, фруктів, листя або трав, таких як гібіскус, ромашка, перцева м’ята і ройбуш. Більшість із них містять мало вуглеводів, оскільки більшість вуглеводів із трав переходить у воду.

Однак вироби, що містять сушені або цукрові шматочки фруктів, можуть мати трохи більше вуглеводів. Тому перед покупкою упакованого чаю рекомендується перевіряти кількість вуглеводів.

Цей перелік напоїв допоможе вам залишатися на кето-дієті, насолоджуючись розмаїттям смаків і підтримуючи свої поживні цілі.

Безалкогольні напої на кето-дієті

Безалкогольні напої часто містять цукор або потенційно шкідливі штучні підсолоджувачі. Проте існують варіанти, безпечні для кето.

 Альтернативні дієтичні газовані напої

Дієтичні газовані напої, такі як дієтична кола і дієтична пепсі, технічно підходять для кето-дієти, але вони можуть не бути найкращим вибором. Це пов’язано зі штучними підсолоджувачами, такими як сукралоза й аспартам, які можуть вплинути на корисні бактерії в кишківнику й посилити бажання до солодкого, що може призвести до набору ваги. Натомість обирайте дієтичні газовані напої, які використовують натуральні підсолоджувачі з нульовою калорійністю, як-от стевія або еритритол – цукровий спирт, який має менше негативних наслідків, ніж штучні підсолоджувачі.

 Газована вода

Газована вода може бути природно газованою з мінерального джерела або вироблятися за допомогою вуглекислого газу в процесі виробництва. Багато ароматизованих варіантів газованої води несолодкі, що робить їх чудовим вибором для низьковуглеводного харчування.

Соки

Загалом, на кето краще уникати соків, але є кілька безпечних варіантів.

  • Фруктовий сік: Звичайні фруктові соки містять багато цукру і не підходять для кето-дієти. Однак соки лимона і лайма – винятки, що містять мало вуглеводів і збагачені смаком. Їх можна додавати у звичайну воду або інші напої, такі як гарячий або холодний чай, для додавання смаку;
  • Овочевий сік: Деякі овочеві соки містять мало вуглеводів і можуть бути включені в кето-дієту. Однак пам’ятайте, що під час приготування соку з овочів видаляється більша частина поживної клітковини. Деякі овочі, які підходять для соків на кето-дієті, включають селеру, огірки і листову зелень, таку як кейл і шпинат.

 Ароматизовані води

Деякі кето-напої ароматизовані невеликою кількістю натурального фруктового соку, який надає їм природного смаку, при цьому містять низьку кількість вуглеводів – зазвичай 1-5 грамів вуглеводів на порцію.

Альтернативи молоку

Коров’яче молоко не рекомендується на кето-дієті через високий вміст натурального цукру, проте деякі рослинні альтернативи молока підходять для кето-дієти:

  • мигдальне молоко;
  • кокосове молоко;
  • молоко з горіхів макадамії;
  • молоко з лляного насіння;

Ці продукти можна пити і використовувати в приготуванні їжі. Однак для кето краще обирати несолодкі варіанти цих молочних продуктів. Багато ароматизованого рослинного молока містить доданий цукор, що робить їх невідповідними для кето-дієти.

Напої на кето-дієті: що можна вибрати?

На кето-дієті важливо правильно вибирати напої, щоб підтримувати стан кетозу. Ось кілька варіантів, які варто враховувати:

Енергетичні напої

Деякі енергетичні напої можуть підходити для кето-дієти, але багато з них містять штучні підсолоджувачі. Краще вибирати ті, які використовують натуральні підсолоджувачі, такі як стевія. Однак варто пам’ятати, що енергетичні напої можуть мати негативний вплив на мозок, серце і печінку, особливо в підлітків, і іноді можуть призводити до серцевої недостатності.

Спортивні напої

Для людей, які займаються інтенсивними фізичними вправами або тренуються в спекотну погоду, добавки з електролітами та регідратація рідини важливі. Втрата електролітів через піт може призвести до зневоднення, м’язових судом і головного болю. Електролітні напої також можуть допомогти з сукупністю симптомів, які можуть виникнути на початку кето-дієти, таких як втома і головний біль.

Алкогольні напої

Хоча алкоголь може сповільнити процес схуднення на кето-дієті, деякі напої все ж можна вживати, залишаючись у кетозі.

  • Низьковуглеводне пиво: У звичайному пиві багато вуглеводів із цукру пшениці, але низьковуглеводні варіанти використовують або менше пшениці, або триваліший процес бродіння.
  • Міцні спиртні напої: горілка, віскі, ром і текіла не містять вуглеводів і підходять для кето-дієти. Однак варто бути уважним до доданого цукру в змішаних напоях і лікерах.

Щоб напої були низьковуглеводними, намагайтеся вибирати міцний алкоголь у чистому вигляді або використовувати безвуглеводні добавки – розбавляти колою без цукру. Уникайте тоніків, що містять цукор.

Крім води, існує безліч корисних напоїв для кето-дієти. Чай, кава, трав’яний чай, газована вода і соки з низьким вмістом вуглеводів – всі вони можуть бути хорошими варіантами. Однак обирайте низьковуглеводні варіанти без цукру і віддавайте перевагу продуктам з натуральними підсолоджувачами, такими як стевія.