Якщо ви зірвалися, перше, що потрібно зробити, це пробачити себе. Ви людина, у вас є обставини, соціальні зобов’язання, є ностальгія, і ваша харчова поведінка багато в чому залежить від кишкової мікробіоти, якій змінитися не так просто.

Другий крок – спокійно сісти та подумати, що стало поштовхом до зриву.

Ностальгія за смаком? Це зрозуміло і природно. З переходом на кето здається, що більше не буде тих улюблених ласощів, і відразу ж хочеться їх в подвійній кількості. У цьому немає нічого поганого.

Якщо ви вже давно на кето (кілька місяців) і вам захотілося чизкейк до кави, а з дозволеного під рукою нічого немає? З’їжте.

Любов до солодкого закладена в нас еволюційно. На кето йде неконтрольований потяг до цукру, але не любов. Зробіть її творчою – практично будь-який рецепт випічки можна відтворити в кето-варіанті. Якщо вам до болю хочеться орео або манну кашу, завжди можна приготувати їх у низьковуглеводному виконанні.

Були обставини вищі за вас? Свята, вихідні у мами, збирання врожаю у бабусі – поїсти вуглеводів понад міру нормально. Коли ваш організм уже звик до кето, ви можете не відмовляти рідним. З’їли мамину картопляну запіканку, а попереду ще кілька днів разом? Запропонуйте допомогу на кухні, додайте кето-елементи в меню, замість пюре з картоплі використовуйте пюре з броколі або цвітної капусти.

Кето здається вам занадто аскетичним? Ви щось робите не так. Намагаєтеся обійтися двома прийомами їжі, коли хочеться трьох. Кладете тоненький шматочок вершкового масла на овочі. Не берете добавку, бо “нормальний кетозник уже б наївся”. Це неправильно. Звісно, поки ви мучитеся з підрахунками відсотків, калорій і грамів, буде здаватися, що порятунок у картопляному салаті та слойці зі згущеним молоком. Їжте досита: після ситного обіду про шоколад не думається.

Вам фізично погано без солодкого чи вуглеводів?

Можливо, це не ви, а вітамінні й мінеральні дефіцити, гормональний дисбаланс. Якщо без десерту ви не відчуваєте ситості, перевірте інсулін, особливо якщо ви були солодкоїжкою до кето. Про всяк випадок.

Погано може бути на етапі кето-грипу. Це минає, але потребує часу. Якщо в період адаптації до кето ви “зірвалися”, найімовірніше, повторний захід на кето буде таким же некомфортним. Враховуйте це, коли повернетеся до низьковуглеводного харчування. Кето-грип, по суті, потрібно просто перетерпіти (а ще пом’якшити прийомом магнію і зігріваючим кістковим бульйоном). І ви подивитеся на світ іншими очима.

При цьому не потрібно себе пересилювати. Без медичних показань кетоз – не мета. Пам’ятайте про це. Іноді краще підняти вуглеводи за допомогою овочів і не мучитися, ніж у підсумку зірватися на торт.

Нестача енергії та життєві труднощі часто штовхають нас до вуглеводів. Зрив на кето – це не привід бути суворішими до своєї харчової поведінки, а, навпаки, поворотний момент, точка, на якій треба зупинитися і замислитися: чи ставитеся ви до себе дбайливо?