Кето-дієта (або кетогенна дієта) – набрала таку популярність не тільки за свою результативність, а і завдяки суцільним перевагам для здоров’я, що надає – такі як покращення рівня цукру, збільшення рівня енергії. Основа цієї дієти – збільшення споживання жирів та зменшене вживання білків і особливо вуглеводів. Таке різке скорочення вуглеводів у багатьох може викликати питання – а чи можна вживати цукрозамінники і як вони впливають на раціон та кетоз. 

На кето-дієті здебільшого можна використовувати натуральні підсолоджувачі – стевію, еритрит, архат. Вони не мають калорій і не призводять до підвищення рівня цукру в крові.

Рослинний підсолоджувач стевія солодше цукру в 300 разів, але при цьому не містить калорій та вуглеводів. Еритрит – це цукровий спирт, який схожий на смак з цукром, не містить калорій та вуглеводи, а тому не порушує кетоз.

Але використовувати підсолоджувачі варто обачно. Вони можуть спровокувати підвищення апетиту, що спричинить зрив та відходження від плану дієти. Стежте за реакцією свого організму та можливими побічними ефектами. Не всі підсолоджувачі можуть бути до смаку – тому обирайте серед допустимих оптимальний до свого смаку варіант.

Підсолоджувачі можуть стати корисними для підтримки тим, хто дотримується кето-дієти та сумує за солодощами. З їх допомогою ви зможете додати солодкого присмаку стравам і напоям з вашого раціону при цьому не порушивши кетоз. Обирайте натуральні та безпечні варіанти.