Після зриву на кето не потрібно відразу оголошувати собі інтервальне голодування на тиждень або сідати на піст. Це може призвести до порушень харчової поведінки. Якщо ви вже допустили вуглеводну спокусу, спробуйте скоротити жири цього разу. Наступного дня після “тортика” просто продовжуйте харчуватися звичним для вас способом, починаючи зі звичайного сніданку і наступних прийомів їжі в міру голодування.

Однак майте на увазі таке:

  • можливо, що ви набрякнете: це нормальна реакція, яка минає з часом. Ви можете зробити лімфатичний масаж і випити чорної кави, щоб допомогти організму впоратися з набряком;
  • не варто зважуватися. Зайва вага після вуглеводного завантаження зазвичай зумовлена затримкою води, яка піде після повернення до кетогенного режиму;
  • можливо, у вас буде підвищений апетит. Це нормально через те, що рівень інсуліну в крові може не повернутися до кетозних значень за одну ніч. Не панікуйте і просто їжте в міру голоду.

Якою б не була сильною причина зриву на кето, пам’ятайте: людям важко встояти перед їжею. Наше тіло еволюціонувало мільйони років в умовах постійного голоду, і в нас вбудована система “є їжа – їж”. Люди, які стверджують, що у них ідеальне кетохарчування без єдиного зриву, або обманюють, або просто не розповідають всієї правди. Ведення здорового кето-способу життя іноді включає в себе допущення слабкостей, щоб не збиватися з обраної філософії харчування. Ми їмо, щоб жити, а не живемо, щоб їсти. Кето має бути інструментом для нашого здоров’я, а не метою само по собі.