Якщо ви шукаєте інформацію про кето-дієту в інтернеті, ви знайдете багато тверджень про її корисність для здоров’я. Однак перш ніж спробувати цей підхід, важливо знати, що говорить наука про те, як він може вплинути на ваше здоров’я.

Для спортсменів дослідження кето-дієти виділяють потенційне поліпшення спортивних результатів, особливо щодо вправ на витривалість. Було виявлено, що кетогенні дієти дають змогу спортсменам, які займаються витривалими вправами, використовувати накопичені жирові запаси як джерело енергії замість вуглеводів під час тренувань і змагань, а також сприяють поліпшенню часу відновлення. І хоча кето-дієта може допомогти спортсменам знизити вагу і зменшити кількість жирових відкладень, немає переконливих доказів, що цей спосіб харчування покращує або погіршує здоров’я і продуктивність.

Одна з переваг кето-дієти при зниженні ваги полягає в придушенні апетиту. Огляд цього методу харчування показує, що, незважаючи на те, що кето-дієта зазвичай підвищує рівень гормону, який спричиняє відчуття голоду, вона не виявляє такого ефекту. Однак, для глибшого розуміння причин цього явища потрібне подальше вивчення.

Дуже низькокалорійні кетогенні дієти можуть допомогти людям з надмірною вагою або ожирінням знизити ІМТ, зменшити обхват талії, знизити рівень глікозильованого гемоглобіну, загальний рівень холестерину, тригліцеридів і артеріальний тиск. Однак коли справа доходить до зниження ваги – однієї з основних переваг кето-дієти для багатьох людей – результати можуть не сильно відрізнятися від інших дієт. Не існує жодних чарівних переваг для зниження ваги, які можна отримати за допомогою цієї дієти. Кето-дієта може допомогти зі схудненням так само, як і інші дієти, обмежуючи вибір продуктів, щоб ви споживали менше калорій.

Відмова від такої кількості вуглеводів призведе до зниження калорійності, яка призведе до втрати води, тому люди часто оцінюють реакцію на швидке зниження ваги, яке надає цей тип дієти. Однак зниження калорійності не завжди відбувається, оскільки ви можете легко споживати більше калорій загалом, якщо вживаєте більш калорійну їжу (особливо жири). Одне невелике дослідження 2021 року засвідчило, що люди споживають майже на 700 калорій менше на день на рослинній дієті з низьким вмістом жирів порівняно з низьковуглеводною дієтою, яка складається переважно з тваринних жирів.