Кетогенні дієти застосовуються не тільки для схуднення. Багато спортсменів також звертаються до цього режиму харчування з низьким вмістом вуглеводів і високим вмістом жирів, щоб підвищити свою витривалість.

Однак спортсмени, які займаються високоінтенсивними видами спорту, можуть помітити зниження витривалості на кетогенній дієті. Особливо це важливо для спортсменів, чиї дисципліни залежать від коротких анаеробних зусиль, таких як футбол, баскетбол, 100-метровий спринт і потрійний стрибок.

Вуглеводи або низьковуглеводна дієта для енергії

Спортсмени, такі як марафонці та дистанційні велосипедисти, можуть почуватися краще на кетогенній дієті, ніж футболісти, чиї види спорту вимагають короткочасних сплесків енергії.

Кетогенні дієти можуть бути корисними для спортсменів витривалості після періоду адаптації, який може зайняти кілька місяців, щоб організм переключився з використання вуглеводів на використання жирів як основного джерела енергії – «адаптаційний період».

Занадто високий рівень білка може перешкоджати виробленню кетонів. Кетони – це побічні продукти жирового метаболізму, які можуть використовуватися як альтернативне джерело палива, коли глюкози недостатньо.

Споживання вуглеводів, таких як енергетичні напої та гелі, може перешкодити переходу на використання кетонів як джерела енергії.

Висновки

У метаболізмі дієта з високим вмістом вуглеводів змушує спортсмена залежати від глюкози як від головного джерела енергії для тренувань. Організм зберігає глюкозу у вигляді глікогену, якого вистачає всього на один день або кілька годин інтенсивних фізичних навантажень.

Спортсмени, які дотримуються високовуглеводної дієти, потребують постійного прийому вуглеводів, щоб не вичерпати цей невеликий резерв.

Для спортсменів витривалості довгострокове використання кетогенних дієт може поліпшити спортивні результати та загальний стан здоров’я. 

Дослідження показують, що кетогенні дієти можуть знизити рівень жиру в організмі, діабет 2 типу і метаболічний синдром – групу захворювань, що включають високий рівень цукру в крові та аномальний рівень холестерину.

Добре спланована кетогенна дієта змінює фенотип інсулінорезистентності ефективніше, ніж ліки або терапії, спрямовані на зміну способу життя.

Дослідження показали, що без тривалої адаптації до кетогенної дієти спортсмен може зіткнутися з несприятливими наслідками, такими як зниження рівня глікогену в м’язах, гіпоглікемія та погіршення спортивних результатів.

Якщо ви вирішите дотримуватися кетогенної дієти, важливо дотримуватися плану, розробленого дієтологом, або навіть працювати з професіоналом, який має досвід роботи з такими дієтами.