Кетогенна дієта пов’язана з безліччю ризиків. На першому місці стоїть високий вміст насичених жирів. Рекомендується обмежити споживання насичених жирів до не більше 7% від щоденної калорійності через зв’язок із серцево-судинними захворюваннями. Кето-дієта також асоціюється з підвищенням рівня «поганого» холестерину ЛПНЩ, що також збільшує ризик розвитку серцевих захворювань.

До інших потенційних ризиків кето-дієти належать:

  •  дефіцит поживних речовин: відсутність різноманітних овочів, фруктів і злаків у раціоні може призвести до дефіциту мікроелементів, включно з селеном, магнієм, фосфором і вітамінами B і C;
  • проблеми з печінкою: високий обсяг жирів у дієті може погіршити стан печінки за наявності наявних захворювань;
  •  проблеми з нирками: нирки метаболізують білок, і кето-дієта може навантажити їх. Середньоденна норма споживання білка становить приблизно 46 грамів для жінок і 56 грамів для чоловіків;
  • запори: кето-дієта збіднена волокнистими продуктами, такими як зернові та бобові;
  •  нечіткість мислення і перепади настрою: мозок працює краще при використанні цукру, одержуваного зі здорових вуглеводів, як основного джерела енергії. Низьковуглеводні дієти можуть викликати плутанину і дратівливість.

Усі ці ризики кумулятивні, тому перед початком кетогенної дієти важливо проконсультуватися з лікарем і дипломованим дієтологом.