Основні принципи кето-дієти

Про кето-дієту часто говорять, як про дивовижний засіб для схуднення, але насправді ця медична дієта має серйозні ризики для здоров’я.

Існує безліч дієт для схуднення, включно з низьковуглеводними та високобілковими планами, такими як дієти Палео, Південного пляжу та Аткінса. Деякі з них також відносять до кетогенних або «кето» дієт, але справжня кетогенна дієта унікальна. На відміну від інших низьковуглеводних планів, де приділяється увага білкам, кето-дієта зосереджена на жирах, що становлять до 90 % денної калорійності. Однак це не просто експериментальна дієта.

Кето-дієта була спочатку розроблена для зниження частоти епілептичних нападів у дітей. Хоча її також пробували використовувати для схуднення, найкраще це робити як короткострокову стратегію, щоб почати процес зниження ваги.

Як щодо інших дієт? Популярні низьковуглеводні дієти, такі як Аткінса або Палео, вносять зміни в кето-дієту, але вони також мають свої ризики, якщо не дотримуватися балансу між жирами, білками та вуглеводами.

Чому ж люди все ж обирають ці дієти? Вони широко поширені, і люди здебільшого чують про позитивні результати. Одна з теорій успіху низьковуглеводної дієти – зниження апетиту, оскільки жири засвоюються повільніше, ніж вуглеводи. Але важливо враховувати довгострокові наслідки кето-дієти. Дотримання суворої дієти протягом тривалого часу представляє складності. Після припинення дієти, ймовірно, вага повернеться.