Кето-дієта продовжує завойовувати популярність. Якщо ви вирішили приєднатися до цього плану з високим вмістом жирів і низьким вмістом вуглеводів після того, як почули про його позитивні сторони – поліпшення пам’яті, зменшення мозкового туману, більше енергії, стабілізація рівня цукру в крові або швидке зниження ваги – важливо знати кілька фактів.

Міф 1: Ваш організм впадає в кетоацидоз

Реальність: Кетоз сприяє спалюванню жирів.

Коли ви дотримуєтеся кето-дієти, ваш організм входить у стан кетозу, при якому використовує жири замість глюкози як основне джерело енергії. Під час цього процесу жири розщеплюються на кетони. Це не те саме, що діабетичний кетоацидоз, який виникає за нестачі інсуліну і високого рівня кетонових тіл.

Міф 2: Ви можете перемикатися між кето і вуглеводними дієтами і все одно зберігати вагу

Реальність: Циклічність кето-дієти найімовірніше призведе до повернення втраченої ваги.

Деякі люди не розуміють, як працює кето, або не можуть дотримуватися обмежень, тому переходять з кето на вуглеводні дієти. Інші чергують періоди кетозу з періодами споживання вуглеводів. У будь-якому разі, така несистематичність не дає змоги досягти всіх переваг стабільного кетозу.

Міф 3: У всіх однакові потреби у вуглеводах

Реальність: Кількість вуглеводів у вашому раціоні залежить від вашого здоров’я.

Приступаючи до дуже низьковуглеводної дієти, такої як кето, ви можете недооцінити, наскільки вона низьковуглеводна. Часто люди споживають від 20 до 50 грамів вуглеводів на день, щоб допомогти організму увійти в кетоз. Рекомендується проконсультуватися з дієтологом, щоб визначити ваші індивідуальні харчові потреби.

Міф 4: Кето дає вам дозвіл їсти стільки жирів, скільки хочете

Реальність: Кето-дієта передбачає перевагу ненасиченим жирам.

Кетогенна дієта багата на жири, але це не означає, що ви повинні вживати насичені жири у великих кількостях. Найкращий вибір – це обмежити насичені жири, як-от бекон і ковбаса, і надавати перевагу корисним для серця ненасиченим жирам, як-от авокадо, оливкова олія, горіхи та насіння.

Міф 5: Овочі та фрукти занадто високовуглеводні для кето-дієти

Реальність: Ви повинні вживати продукти, щоб уникнути закрепів – частого побічного ефекту кето.

Фрукти й овочі містять вуглеводи, але вони також є важливими джерелами вітамінів, антиоксидантів і клітковини. Рекомендується вибирати некрохмальні овочі та низьковуглеводні фрукти, такі як ягоди, щоб підтримувати кетоз. Однак є продукти, яких слід уникати, тому перед початком дієти варто ознайомитися з рекомендованим списком продуктів.

Міф 6: Кето-дієта – це високобілкова дієта

Реальність: Це низьковуглеводна дієта, яка не передбачає високе споживання білка.

Надлишок білка може призвести до підвищення рівня глюкози в крові та виведення організму з кетозу. Рекомендується вживати білок у помірних кількостях і зосередитися на правильному співвідношенні жирів і вуглеводів.

Міф 7: Кето-дієта – найкращий спосіб скинути вагу

Реальність: Немає універсальної дієти для всіх.

Кето може підходити не всім. Найкращі результати досягаються тоді, коли ви обираєте дієту, яку можете підтримувати на довгостроковій основі. Важливо вибрати дієту, яка відповідає вашому способу життя та індивідуальним потребам.