Для людей з діабетом дотримання дієти з дуже низьким вмістом вуглеводів, такої як кетогенна, може запропонувати низку переваг в управлінні рівнем глюкози.

Кетогенна дієта націлена на зниження рівня цукру в крові та зменшення необхідності в медикаментах у людей з діабетом 2 типу. Вона стає дедалі популярнішою серед тих, хто прагне знизити рівень A1C – показник середнього рівня цукру в крові за останні два-три місяці. Дослідження показують, що кетогенна дієта може сприяти швидкій втраті ваги та зниженню рівня глюкози у людей з діабетом.

У раціон кетогенної дієти можна додавати нежирні білки, такі як риба, птиця і яловичина, яку відгодовують на траві.

Однак кетогенна дієта також пов’язана з певними ризиками, особливо для людей з діабетом. Ці ризики включають можливу взаємодію з ліками та небезпечно низький рівень цукру в крові, особливо під час приймання ліків, а також потенційне пошкодження нирок через підвищений вміст кетонів у крові.

Також варто враховувати, що кетогенна дієта не була достатньо вивчена на довгострокові наслідки. Дослідники не впевнені, чи призведе така дієта до дефіциту поживних речовин у людей з діабетом або без нього.

Якщо ви плануєте спробувати кетогенну дієту при діабеті, вкрай важливо проконсультуватися з лікарем перед початком, щоб переконатися в її безпеці та ефективності для вашого здоров’я.

Дотримання дієти з різким обмеженням вуглеводів вимагає ретельного контролю за вибором продуктів, щоб задовольнити потреби в поживних речовинах. Рекомендується проконсультуватися із зареєстрованим дієтологом, щоб переконатися, що ви дотримуєтеся цієї дієти у здоровий спосіб і мінімізуєте ризик ускладнень або негативних побічних ефектів.

Важливо пам’ятати, що мета будь-якої зміни в раціоні – сприяти здоровому способу життя. Тому обирайте такий план харчування, якого можна дотримуватися в довгостроковій перспективі. Якщо ви вважаєте, що не зможете дотримуватися суворих вуглеводних обмежень протягом багатьох років, кетогенна дієта, можливо, не є найкращим вибором для вас.