Подумайте про поступовий перехід на кетогенну дієту, а не поспішайте змінювати свої харчові звички. Зменшуйте споживання вуглеводів і поступово збільшуйте споживання дієтичних жирів, щоб перейти на дієту з меншими негативними наслідками.
Якщо ви не вживаєте достатньо фруктів і овочів, у вас можуть виникнути закрепи. Виключення багатьох зернових і фруктів на користь високого споживання жирів може спричинити свій набір побічних ефектів на шлунково-кишковий тракт. Проблеми зі шлунком і діарея часто трапляються при неправильному харчуванні, особливо якщо основні вуглеводи надходять з овочів з високим вмістом клітковини.
Виключення певних груп продуктів може призвести до дефіциту кальцію, вітаміну D, магнію і фолієвої кислоти на кетогенній дієті, якщо вона не була ретельно спланована. Також слід враховувати, що дієта, багата на тваринні жири і білки, може вплинути на здоров’я серця, що показують численні дослідження. Вона може бути не придатною для тих, хто має ризик розвитку серцево-судинних захворювань або вже зіткнувся з ними.
Почніть зміну свого харчування поступово. Спочатку визначте, скільки вуглеводів ви зазвичай споживаєте, потім повільно зменшуйте їхню кількість протягом кількох тижнів, поступово збільшуючи споживання жирів, щоб зберегти калорійність раціону на тому самому рівні. Не забудьте звернутися до фахівця, щоб переконатися, що цей план підходить для вашого здоров’я і цілей.
Додавання продуктів, багатих на жири, таких як авокадо, горіхи і насіння, може запропонувати здорові варіанти з ненасиченими жирами і корисною клітковиною. Хоча більшість фруктів обмежені на кето-дієті, є винятки, такі як авокадо. Некрохмалисті овочі, як-от листова зелень, мають становити основу вашого раціону.
Включення нежирних джерел білка, таких як риба, птиця і яловичина, яка відгодовується на траві, може бути корисним для забезпечення необхідного білка в цій дієті.