Основний принцип кето-дієти полягає в тому, щоб змусити ваш організм використовувати альтернативне джерело “палива”. Замість того щоб покладатися на цукор (глюкозу), одержуваний з вуглеводів (наприклад, зернові, бобові, овочі та фрукти), кето-дієта фокусується на кетонових тілах – виді “палива”, яке печінка виробляє з накопиченого жиру.
Спалювання жиру здається ідеальним способом скинути вагу, але змусити печінку виробляти кетонові тіла нелегко:
- необхідно скоротити споживання вуглеводів до менш як 20-50 грамів на день (для довідки, середній банан містить близько 27 грамів вуглеводів);
- досягнення стану кетозу зазвичай займає кілька днів;
- надмірне споживання білка може перешкодити настанню кетозу.
Чого очікувати від кето-дієти:
Хоча кето-дієта може сприяти швидкій втраті ваги завдяки кетозу, вона також несе в собі певні ризики для здоров’я, як:
- нестача поживних речовин;
- шкода для серцево-судинної системи;
- проблеми зі шлунково-кишковим трактом, такі як закрепи.
Через ці ризики фахівці не рекомендують кето-дієту деяким людям. Дієта протипоказана за наявності серцево-судинних захворювань або ризику їх виникнення, захворюваннях нирок, під час вагітності та годування груддю, а також у разі розладів харчової поведінки. Людям із діабетом 2-го типу необхідно проконсультуватися з лікарем перед початком кето-дієти (або будь-якої іншої нової дієти).
Жорстке обмеження вуглеводів і виключення цілих груп продуктів, таких як зернові, може зробити довгострокове дотримання цієї дієти важким. Якщо ви спробуєте дієту, потім відмовитеся від неї та спробуєте знову, це може призвести до коливань ваги, що ускладнить підтримання постійного зниження ваги.
Перед початком кето-дієти обов’язково проконсультуйтеся зі своїм лікарем і, за можливості, з дипломованим дієтологом, щоб переконатися, що ваші харчові потреби будуть задоволені відповідно до плану. Робота з фахівцем допоможе визначити, чи потрібно внести корективи або відмовитися від дієти повністю.